Δευτέρα 25 Αυγούστου 2014

Μεγάλη νίκη της ''Βασίλισσας΄΄ επί της Ξάνθης με 3-2

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο νέο πρωτάθλημα η «Bασίλισσα του Βορρά» καθώς
επικράτησε των Ακριτών στην Ημαθία με 3-2, χάρη στο τέρμα του Ντουμίτρου στα τελευταία λεπτά. Σε ένα ματς που επεφύλασσε «συγκινήσεις» στα τελευταία λεπτά η Βέροια κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ξάνθη στην Ημαθία με 3-2, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Ντουμίτρου, η «χρυσή» αλλαγή του Γκρανέρο. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν μεν να προηγηθούν με 2-0 αλλά οι παίκτες του Τσιώλη αντέδρασαν...
και βρέθηκαν μια «ανάσα» από τον βαθμό καθώς έφεραν το ματς στα ίσια στο 81’, χωρίς όμως να υπολογίζουν την… έμπνευση του Γκρανέρο από τον πάγκο.
Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Αραγονές, Βέρτζος, Κάλι, Αμαραντίδης (86' Καταλά), Βεργώνης, Βάσκες, Παυλίδης (71' Χάσελμπαϊνκ), Μπεν, Καλτσάς, Κάμπορα (66' Ντουμίτρου)
Ξάνθη (Σάκης Τσιώλης): Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης (46' Παπαστεριανός), Φλίσκας (55' Ράνος), Γούτας, Καπετάνος, Καρυπίδης, Ολιβέιρα (69' Ομπόντο)